Endermologia (Dermomasaż)
Dermomasaż to w dużym uproszczeniu – intensywny masaż, który doskonale stymuluje unaczynienie oraz poprawia krążenie krwi i limfy. To z kolei drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i finalnie usuwa toksyny z organizmu. Jest to precyzyjny masaż mechaniczny połączony z równoczesnym podciśnieniem, który silnie oddziałuje i stymuluje zarówno tkankę tłuszczową jak i tkankę łączną skóry. Podciśnieniem uaktywnia i przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje organizm do produkcji włókien kolagenowych. Moc podciśnienia dostosowywana jest do subiektywnych odczuć osoby poddawanej zabiegowi.
Zabieg dermomasażu w odróżnieniu od endermologii LPG jest zabiegiem bolesnym, ale przynoszącym szybkie efekty. W tym aspekcie dermomasażer wykorzystuje silną próżnię i ruchome rolki głowicy. Zbita i stwardniała tkanka tłuszczowa ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć nawet oporny na dietę czy gimnastykę tłuszcz. Aby wzmocnić efekty zabiegu drenującego, zaleca się wypijanie 2,5l wody dziennie, systematyczną aktywność fizyczną oraz ograniczenie spożywania tłuszczów i cukrów prostych, za to wzbogacenie diety o błonnik.
Zalecana seria zabiegowa to od 6 do 10 zabiegów, wykonywane minimum 1 raz w tygodniu. Po wykonanej serii dobrze jest wykonywać zabiegi podtrzymujące – 1-2 zabiegi w miesiącu.
Efekty zabiegu:
- ujędrnienie,
- poprawa elastyczności skóry,
- redukcja cellulitu tłuszczowego,
- wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
- poprawa elastyczności skóry,
- redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego
- redukcja rozstępów
- oczyszczanie organizmu z toksyn
PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu:
- czynny nowotwór,
- ciąża,
- zapalenie żył,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- skłonność do pękających naczynek,
- choroby skóry,
- choroby krwi.