Tybetańska refleksologia głowy i karku

Zabieg jest połączeniem medycyny tybetańskiej z zachodnimi technikami masażu i refleksologią. Rozgrzewający, leczniczy masaż okolicy pleców, odcinka szyjnego kręgosłupa, potylicy z elementami neurorefleksoterapii. Usuwa wszelkiego rodzaju blokady i napięcia, które kumulują się w górnych partiach pleców i głowy.

Tybetańska refleksologia to zabieg który przyczynia się do zwiększenia przepływu obiegu krwi w celu ułatwienia usuwania toksyn z obszarów (mięśni), umożliwiając w ten sposób bardziej wydajną dystrybucję tlenu do wszystkich tkanek. Z dużym powodzeniem można ją wykorzystać jako terapię przy dolegliwościach tj.:

– bóle i napięcia mięśniowe karku, barków i pleców
– bóle głowy (w tym migrenowe, skroniowe i inne)
– bóle fantomowe
– zaburzenia czucia
– choroba reumatyczna
– wrzody żołądka
– nadciśnienie
– bezsenność
– nadmierny stres i napięcia emocjonalne
wiele innych dolegliwości, których przyczyną są napięcia mięśniowe w ciele.

Tybetańska refleksologia karku i głowy łączy kilka technik masażu z akupresurą punktów odpowiedzialnych za napięcia mięśniowe. Może stanowić osobny zabieg lub być wstępem do refleksologii twarzy i zabiegów przeciwzmarszczkowo – liftingujących m.in. japońskiego cosmo liftingu.

Zabieg pozwala na uzyskanie wyraźnego rozluźnienia mięśni, co sprzyja efektywności zabiegów refleksologicznych i estetycznych. Masaż karku i szyi uwalnia wyczerpane nadnercza od stresu, co tym samym wpływa na funkcjonowanie tarczycy, poziom kortyzolu, minerałów, hormonów w ciele.